Rusza pilotażowy program walki z uzależnianiem od technologii wśród dzieci i młodzieży

laptertech
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Ministerstwo Zdrowia planuje rozpocząć nowy pilotażowy program leczenia uzależnień od technologii wśród dzieci, młodzieży oraz ich najbliższych. Projekt zostanie współfinansowany ze środków Funduszu przeciwdziałania COVID-19.

Pierwszy taki program

Choć najnowsza technologia towarzyszy nam od dawna, obecnie w Polsce nie ma wykwalifikowanych oraz specjalistycznych poradni, które mogłyby przyjmować pacjentów zmagających się z nałogowym korzystaniem z najnowszych technologii. Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży stanowią ogromny problem, który nasilił się w wyniku narodowego lockdownu spowodowanego epidemią.

Podstawowe informacje

Według wstępnych szacunków pilotaż powinien rozpocząć się nie wcześniej niż 1 lipca 2021 r. oraz zakończyć się nie później niż 30 czerwca 2023 r. W tym czasie z porady ekspertów mogłoby skorzystać ponad 5 000 osób. Co więcej, każdego roku wszystkie procedury będą podlegać szczegółowej ewaluacji, która pozwoli poprawić oraz ocenić zaproponowane rozwiązania.

Zdjęcie główne: Ivan Samkov, źródło: pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co to jest e-podpis dokumentów?
Co to jest e-podpis dokumentów?
W przeciwieństwie do papierowych dokumentów, e-podpisy są cyfrowymi odpowiednikami podpisów i stanowią wiarygodny sposób na udokumentowanie Twojego zatwierdzenia czy autentycznego zaangażowania w treść dokumentu.
/