Towarzyska rywalizacja o papierowe miliony. Poznaj gry planszowe na bazie znanych teleturniejów!

laptertech
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Teleturnieje od lat cieszą się pokaźnym gronem zapalonych widzów. Wielu z nas być może nawet marzy o wzięciu udziału w takim programie, choć udaje się to nielicznym. Co jednak, jeśli okaże się, że możemy zagrać w teleturnieju… bez opuszczania domu? Oto „Milionerzy” i „Postaw na milion” w wersji planszowej!

„Milionerzy” – gra planszowa

Mimo że program telewizyjny „Milionerzy” gości na ekranach już od ponad dwóch dekad, to w dalszym ciągu może pochwalić się ogromną oglądalnością. Przystępna forma teleturnieju w połączeniu z ciekawymi pytaniami sprawiły, że zdobył on szereg oddanych fanów. A gdy dodamy do tego fakt, że gra toczy się o milion złotych, wyłania się obraz niebywale emocjonującej rozgrywki, którą widzowie przeżywają razem z uczestnikami. Jak wypada planszowa odsłona „Milionerów” w porównaniu do oryginału?

Gra planszowa „Milionerzy” przeznaczona jest dla 2–4 graczy, którzy osiągnęli 12. rok życia. Co ciekawe, w przeciwieństwie do programu telewizyjnego uczestnicy rozgrywki co kolejkę zmieniają się rolami – w ten sposób każdy ma okazję spróbować swoich sił zarówno w roli prowadzącego, jak i osoby odpowiadającej na pytania. Na wzór teleturnieju do każdego z pytań mamy cztery odpowiedzi, a poziom trudności wzrasta z każdą rundą. W grze przysługują nam również trzy progi sumy gwarantowanej. Są to kolejno 10 tys. zł, 40 tys. zł i w końcu oczywiście okrągły milion. Jak widać, gra działa na zasadach telewizyjnego odpowiednika.

Czy w grze występują koła ratunkowe? Jak najbardziej! Wariant „pół na pół” wygląda identycznie jak w teleturnieju – dwie odpowiedzi zostają więc zasłonięte. „Pytanie do publiczności” oznacza tyle, że pomóc nam mogą, a nawet powinni, wszyscy rywale. W „telefonie do przyjaciela” mamy możliwość zajrzenia w odpowiedź jednego z przeciwników. Planszówka stanowi niemalże idealną kopię telewizyjnego hitu i dostarcza prawie takiej samej dawki emocji!

„Postaw na milion”

Drugim z najpopularniejszych polskich teleturniejów jest „Postaw na milion”. O co w nim chodzi i jak przekłada się to na grę o tym samym tytule?

Gra planszowa „Postaw na milion”, podobnie jak „Milionerzy”, nie różni się zbytnio zasadami od telewizyjnego pierwowzoru. W tym przypadku już na początku rozgrywki znajdujemy się w posiadaniu okrągłego miliona złotych. Cała trudność gry polega na tym, aby zachować jak najwięcej pieniędzy do ostatniego pytania. Na jedną rozgrywkę przypada 8 rund – w każdej z nich jeden z dwuosobowych zespołów uczestników wybiera jedną kategorię pytania spośród dwóch możliwości. Po dokonaniu wyboru drużyna otrzymuje najpierw cztery warianty odpowiedzi, a następnie pytanie. Kluczowym elementem gry jest postawienie pieniędzy na poprawną naszym zdaniem odpowiedź. Pytania nie należą do najłatwiejszych, dlatego może się okazać konieczne rozmieszczenie pieniędzy na kilku wariantach w taki sposób, by jeden z nich pozostał pusty. Pieniądze postawione na błędne odpowiedzi przepadają.

„Postaw na milion” to zabawa dla miłośników gier towarzyskich, którzy nie boją się ryzyka, a także dysponują dużą wiedzą na różnorodne tematy. Emocje mamy tu jak w banku!

Zdj. główne: Andrey Metelev/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealny odnowiony laptop dla siebie?
Jak wybrać idealny odnowiony laptop dla siebie?
Dowiedz się, jak skutecznie wybrać odnowiony laptop, który spełni Twoje oczekiwania. Przytaczamy praktyczne porady oraz czynniki, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem.
/