Sprzęt w zabudowie – co powinno się znaleźć w kuchni?

laptertech
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jesteś na dobrej drodze do stworzenia swojego wymarzonego mieszkania? Chcesz, aby wybrane przez Ciebie rozwiązania pozwalały na uzyskanie funkcjonalności i posłużyły na lata? Dowiedz się więcej na temat sprzętu w zabudowie.

Sprawdź, co powinno znaleźć się w kuchni. Dzięki temu przygotowywanie posiłków i codzienny czas spędzony w tym pomieszczeniu staną się dla Ciebie prawdziwą przyjemnością.

W jaki sposób rozmieścić sprzęt AGD w swojej kuchni?

Prawidłowe rozmieszczenie sprzętu AGD w zabudowie naszej kuchni ma ogromny wpływ na funkcjonalność i nastrój, jaki panuje w tym pomieszczeniu. Dodatkową zaletą, którą osiągamy za sprawą właściwego umieszczenia poszczególnych mebli, jest uzyskanie maksymalnej ekonomiczności. W przypadku zastosowania nieodpowiedniego rozmieszczenia, musimy liczyć się z marnowaniem czasu na dotarcie do poszczególnych sprzętów, a nawet znacznie większe zużycie energii elektrycznej, co bezpośrednio przekłada się na wysokość wydatków.

Prawidłowe rozmieszczenie poszczególnego sprzętu w zabudowie w kuchni zależy przede wszystkim od kształtu pomieszczenia. Nie ma idealnej recepty na rozmieszczenie sprzętów w każdej kuchni, jednak istnieje kilka prostych wskazówek, które pozwolą Ci zoptymalizować ten proces.

Najbliżej samego wejścia do kuchni powinna znaleźć się lodówka. W ten sposób znacznie łatwiej będzie nam poradzić sobie z odpowiednim umieszczeniem zakupów i utrzymaniem porządku.

W przypadku posiadania zabudowy po obu stronach kuchni – tj. kiedy stoimy przodem do zlewozmywaka, po obu stronach mamy meble – warto zdecydować się na rozmieszczenie w kształcie trójkąta. W wierzchołkach powinna znaleźć się lodówka, zlewozmywak i kuchenka. W ten sposób nawet na niewielkiej przestrzeni możemy cieszyć się swobodnym dostępem do wszystkich najważniejszych sprzętów w kuchni.

Jeśli możemy sobie pozwolić na rozmieszczenie całej zabudowy na jednej ścianie, sytuacja jest znacznie prostsza. W takiej sytuacji warto zastosować rozmieszczenie, które od wejścia rozpoczynamy postawieniem lodówki. Następnie należy umieścić niewielki blat, gdzie możliwe będzie położenie produktów z niej wyciągniętych.

Kolejny element to zlew, gdzie zadbamy o umycie poszczególnych produktów i ich przygotowanie do spożycia lub ugotowania. Tuż za zlewem warto umieścić nieco większy blat – będzie on pełnił funkcję miejsca przygotowania posiłków, gdzie możliwe będzie swobodne krojenie warzyw i mięsa.

Kolejny element to kuchenka i w ten sposób nie musimy obawiać się o marnowanie przestrzeni lub tracenie czasu na znalezienie miejsca do przyrządzenia poszczególnych dań nawet w przypadku dostępności niewielkiego metrażu.

Ergonomiczna kuchnia

W ergonomicznej kuchni konieczne jest zadbanie o to, aby zlew i zmywarka znajdowały się możliwie najbliżej siebie. W ten sposób bez większych problemów możemy zastosować jeden odpływ, a dodatkowo ułatwić pracę i zadbanie o porządek w kuchni.

W trakcie rozmieszczania sprzętu, konieczne jest również zwrócenie uwagi na zalecenia producentów co do ustawienia urządzeń AGD. Bardzo ważne jest, aby kuchenka i piekarnik nie znajdowały się w najbliższym otoczeniu lodówki. Sama lodówka powinna być umieszczona w takim miejscu, aby mieć odpowiednią ilość przestrzeni zarówno z tyłu urządzenia, jak i ponad nim. Jeśli nie zadbamy o dostosowanie się do podstawowych zaleceń producenta, może to doprowadzić między innymi do nie uznania gwarancji w przypadku problemów z danym sprzętem AGD.

Kuchnia przede wszystkim powinna zostać dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika i być wygodna w korzystaniu. Istotnym elementem pozostaje również estetyka wybranych rozwiązań. To w tym pomieszczeniu spędzamy bardzo dużo czasu ze względu na przygotowanie posiłków, ciepłych napojów.

W trakcie planowania rozmieszczenia, rodzaju, wielkości i kolorystyki kuchennej zabudowy – niezbędne pozostaje kierowanie się kształtem i rozmiarami pomieszczenia oraz ilością naturalnego światła, na które możemy liczyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie się stosuje urządzenia samoczynnego załączania rezerwy?
Gdzie się stosuje urządzenia samoczynnego załączania rezerwy?
Urządzenia samoczynnego załączania rezerwy (SAR) są stosowane w różnych systemach, aby zapewnić nieprzerwaną pracę i bezpieczeństwo. Najczęściej wykorzystuje się je w systemach zasilania, takich jak UPS-y, generatory prądotwórcze, systemy oświetleniowe, systemy HVAC i wiele innych. Układ SAR zapewnia automatyczne przełączenie na źródło zasilania awaryjnego, gdy główne źródło zasilania ulegnie awarii lub niedoborowi.
/